Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Ładowacz TROLL - poznaj zalety tej wszechstronnej maszyny rolniczej 0
Ładowacz TROLL - poznaj zalety tej wszechstronnej maszyny rolniczej

Ładowacz Troll to maszyna rolnicza, która służy głównie do ładowania i transportowania różnego rodzaju materiałów, takich jak zboże, nawozy, czy też siano. Wydajność, wszechstronność i niezawodność tej maszyny sprawiają, że stała się ona niezastąpionym narzędziem w każdym gospodarstwie. Korzystanie z ładowacza Troll przyczynia się do podniesienia efektywności pracy i optymalizacji kosztów, pozwalając rolnikom na oszczędność czasu i zasobów. W naszym artykule przeczytasz informacje na temat zastosowań, budowy i zaletach ładowacza Troll.

czytaj całość »
Jakie przyczepy rolnicze są dostępne na rynku 0
Jakie przyczepy rolnicze są dostępne na rynku

Przyczepy rolnicze są nieodzownym wyposażeniem każdego gospodarstwa rolnego. Ich wszechstronność sprawia, że znajdują one zastosowanie w niemal każdej czynności związanej z produkcją rolną, od transportu surowców po przewóz maszyn i narzędzi niezbędnych w codziennej pracy. Na rynku maszyn i części rolniczych dostępnych jest wiele rodzajów przyczep rolniczych. Przeczytaj, jakie są rodzaje przyczep rolniczych, czym się one charakteryzują, aby dokonać wyboru odpowiedniej przyczepy do Twojego gospodarstwa i działalności rolniczej

czytaj całość »
Glebogryzarka 0
Glebogryzarka

Glebogryzarka to bardzo przydatna maszyna rolnicza, która pomaga przygotować ziemię pod siew. Ułatwia ona rozbijanie ziemi, dodaje powietrze do gleby i pomaga wymieszać ją z nawozami. Dzięki czemu gleba staje się bardziej puszysta i zdrowa, co przekłada się na mocniejsze i zdrowsze uprawy. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie zalety ma to urządzenie, czym się różnią i jakie mają zastosowanie poszczególne typy glebogryzarek.

czytaj całość »
Dojarka do mleka 0
Dojarka do mleka

W świecie mleczarskim, w którym efektywność i higiena produkcji mleka są kluczowe, dojarki do mleka stały się niezbędnymi urządzeniami. Odkąd tradycyjne dojenie ręczne przestało być normą, urządzenia te ewoluowały, zmieniając standardy produkcji mlecznej. W tym artykule znajdziesz informacje o różnych typach dojarek i dowiesz się, jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego gospodarstwa.

czytaj całość »
Siewnik do kukurydzy – jaki siewnik do kukurydzy wybrać 0
Siewnik do kukurydzy – jaki siewnik do kukurydzy wybrać

Prawidłowy zasiew jest bardzo istotny dla efektywności uprawy kukurydzy, natomiast na jego jakość wpływa odpowiedni dobór i praca maszyn rolniczych. Kluczową rolę przy siewie kukurydzy oraz innych warzyw i zbóż odgrywa siewnik do kukurydzy. W tym artykule przeczytasz o tym, jak działa ta maszyna rolnicza, jakie modele siewników są dostępne na rynku oraz dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze siewnika do kukurydzy.

czytaj całość »
Prasa rolująca, belująca do słomy, siana 0
Prasa rolująca

Prasa rolująca to maszyna rolnicza używana do zbierania, kompresowania i formowania siana, słomy oraz innych mas roślinnych w bale. Balowanie, natomiast umożliwia łatwiejsze przechowywanie, transportowanie i wykorzystanie materiałów roślinnych ważnych szczególnie w hodowli zwierząt. W tym artykule przeczytasz m.in. o tym, do czego służy prasa rolnicza i na co zwrócić kupując prasę rolującą.

czytaj całość »
Ładowacz Cyklop – co to jest i jak działa 0
Ładowacz Cyklop – co to jest i jak działa

Ładowacz Cyklop jest maszyną rolniczą ułatwiającą załadunek i wyładunek piasku, żwiru, nawozów, a także plonów takich jak buraki czy ziemniaki. Przy pomocy ładowacza możemy również transportować materiały na niewielkie odległości, kopać, a nawet odśnieżać. Poznaj zasady działania oraz zastosowanie tej prostej, a zarazem bardzo przydatnej ładowarko-koparki.

czytaj całość »
Ciągniki rolnicze 0
Ciągniki rolnicze

Ciągniki rolnicze zwane potocznie traktorami są niezastąpionym pojazdem w każdym nowoczesnym gospodarstwie. Pełnią wiele funkcji i wykorzystywane są do pracy w rolnictwie od zaorania pola, przez siew nasion, aż po zbiór plonów. W tym artykule przeczytasz m.in. o tym, jakie są rodzaje traktorów oraz na co warto zwrócić uwagę, kupując ciągnik rolniczy.

czytaj całość »
Kombajn do ziemniaków 0
Kombajn do ziemniaków

Ziemniaki to jedna z najpopularniejszych i najczęściej uprawianych roślin okopowych na świecie. Uprawę ziemniaków podobnie jak inne prace polowe możemy usprawnić, wykorzystując kombajn okopowy. Maszyna ta zwana popularnie kombajnem do ziemniaków lub kombajnem ziemniaczanym służy do wykopywania, oczyszczania i sortowania ziemniaków, znacznie ułatwiając i przyspieszając zbiór plonów. W tym artykule przeczytasz, jak działa kombajn do ziemniaków, jakie ma zalety i dlaczego warto go mieć w gospodarstwie.

czytaj całość »
Zgrabiarka karuzelowa - niezastąpiona maszyna do zbioru siana 0
Zgrabiarka karuzelowa - niezastąpiona maszyna do zbioru siana

Jeśli zajmujesz się produkcją paszy dla zwierząt, na pewno wiesz, jak ważne jest odpowiednie zgrabianie pokosu zielonego lub siana. To proces, który polega na ułożeniu pokosu w wały, aby ułatwić jego suszenie i zbieranie. Zgrabianie wpływa na jakość i wydajność paszy, dlatego warto zainwestować w maszynę, która zrobi to szybko i dokładnie. Taką maszyną jest zgrabiarka karuzelowa.

czytaj całość »
Lemiesz do pługa, lemiesz do łyżki. Co to jest lemiesz. 0
Lemiesz do pługa, lemiesz do łyżki. Co to jest lemiesz.

Lemiesz do pługa lub łyżki koparki jest jedną z najważniejszych części roboczych tych urządzeń. Zadaniem lemiesza do pługa jest odcinanie poziomo skiby od gleby i przekazywanie jej na odkładnicę, czyli element kształtujący bruzdę. Lemiesz ma wpływ na jakość i skuteczność orki, a także na zużycie paliwa i siłę ciągnika. Dlatego powinien być dobrze dopasowany do urządzenia oraz warunków glebowych. Przeczytaj ten artykuł, z którego dowiesz się m.in., na czym polega praca lemiesza do pługa oraz jakie są jego rodzaje.

czytaj całość »
Massey Ferguson - wiodący producent ciągników i maszyn rolniczych na świecie 0
Massey Ferguson - wiodący producent ciągników i maszyn rolniczych na świecie

Maszyny i pojazdy rolnicze marki Massey Ferguson, podobnie jak auta produkowane przez znane koncerny samochodowe. są rozpoznawalne na całym świecie. Od wielu lat ciągniki, kombajny i inne maszyny tego kanadyjsko-amerykańskiego koncernu są cenione przez rolników za wysoką jakość, niezawodność oraz komfort użytkowania. Dlatego w naszym artykule przedstawiamy historię oraz katalog cieszących się wśród rolników największą popularnością produktów Massey Ferguson.

czytaj całość »
Co to jest żmijka do zboża inaczej przenośnik ślimakowy. Jak zrobić żmijkę do zboża. 0
Co to jest żmijka do zboża inaczej przenośnik ślimakowy. Jak zrobić żmijkę do zboża.

Żmijka do zboża zwana inaczej przenośnikiem ślimakowym jest urządzeniem rolniczym usprawniającym pracę przy produkcji zboża. Służy do odbioru i transportowania materiałów sypkich takich jak ziarna ze zbiorników typu przyczepa czy kombajn do magazynu, silosu lub siewnika. Ponadto możemy używać jej do mieszania i dozowania zbóż oraz pasz dla zwierząt. Dowiedz się jak działa to urządzenie, poznaj rodzaje oraz parametry przenośników ślimakowych.

czytaj całość »
Kosiarka bijakowa 0
Kosiarka bijakowa

Kosiarka bijakowa to specjalistyczne urządzenie, które znalazło zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie, ale też ogrodnictwie i w pielęgnacji terenów zielonych. Dzięki zastąpieniu w niej tradycyjnych noży, wytrzymałymi bijakami nadaje się ona do koszenia i mulczowania nie tylko trawy, ale też chwastów i niewielkich krzewów. W tym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat kosiarek bijakowych.

czytaj całość »
Aplikator do gnojowicy — rodzaje, zalety i sposób działania urządzenia do nawożenia 0
Aplikator do gnojowicy — rodzaje, zalety i sposób działania urządzenia do nawożenia

Rolnictwo od wieków zmienia się i dostosowuje do aktualnych potrzeb, przepisów oraz warunków środowiskowych, wdrażając nowe technologie i metody uprawy. Jednym z takich rozwiązań jest nawożenie wykorzystywaną od starożytności gnojowicą przy użyciu urządzenia rolniczego, jakim jest aplikator do gnojowicy. Z tego artykułu dowiesz się, czym się charakteryzują aplikatory do gnojowicy, jakie są ich rodzaje oraz dlaczego warto je stosować.

czytaj całość »
Śrutownik do zboża — rodzaje młynków do zboża 0
Śrutownik do zboża — rodzaje młynków do zboża

Śrutowniki do zboża zwane także młynkami służą do mielenia ziarna, aby powstał śrut. Zboże w formie śrutu, czyli drobnych cząsteczek jest bowiem łatwiej trawione przez zwierzęta niż całe ziarno. Z tego artykułu dowiesz się m.in., jak zbudowany jest śrutownik do zboża oraz czym różni się śrutownik bijakowy od walcowego.

czytaj całość »
Lucerna siewna - na co pomaga ta roślina o prozdrowotnym działaniu 0
Lucerna siewna - na co pomaga ta roślina o prozdrowotnym działaniu

Lucerna siewna to pochodząca z Azji roślina strączkowa, której prozdrowotne działanie znały już starożytne cywilizacje. Uprawiana od wieków lucerna jest powszechnie stosowana jako pasza dla zwierząt, ponadto wykorzystywana jest jako składnik naszej diety i suplementacji. Przeczytaj jakie drogocenne właściwości ma lucerna siewna i dlaczego warto ją uprawiać.

czytaj całość »
Sieczkarnia do słomy - zasada działania, rodzaje 0
Sieczkarnia do słomy - zasada działania, rodzaje

Sieczkarnie do słomy są bardzo przydatnymi maszynami w gospodarstwach rolnych, w których uprawiane są zboża. Z tego artykułu dowiesz się, jak działają sieczkarnie do słomy oraz jaki model warto wybrać do danego gospodarstwa.

czytaj całość »
Wóz asenizacyjny inaczej beczka asenizacyjna - do czego służy 0
Wóz asenizacyjny inaczej beczka asenizacyjna - do czego służy

Wóz asenizacyjny to maszyna rolnicza o wszechstronnym zastosowaniu. Pojazd będący rodzajem cysterny służy między innymi do podlewania i nawożenia upraw. Z tego artykułu dowiesz się, do czego służy wóz asenizacyjny i jakie prawo jazdy należy posiadać, aby nim kierować.

czytaj całość »
Kantar dla konia 0
Kantar dla konia

Uzdy są niezbędnym elementem wyposażenia każdego jeźdźca, ponieważ umożliwiają kontrolowanie i komunikację z koniem nie tylko podczas jazdy, ale też w trakcie pielęgnacji, karmienia i zabiegów leczniczych. Dostępnych jest kilka rodzajów uzd, których wybór dostosowuje się do potrzeb zarówno konia, jak i jeźdźca. Najprostszym i jednocześnie bardzo często wykorzystywanym rodzajem uzd są kantary. Z naszego artykułu dowiesz się, do czego służą kantary i jakie są ich rodzaje oraz wielkości.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl