Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Obsypnik do ziemniaków 0
Obsypnik do ziemniaków

Aby móc w sposób efektywny uprawiać warzywa, jakimi są ziemniaki, należy się zaopatrzyć w odpowiednie maszyny. Jedną z nich jest obsypnik do ziemniaków. Do czego służy takie urządzenie? Jak jest zbudowane?

czytaj całość »
Kosiarka rotacyjna 0
Kosiarka rotacyjna

Kosiarka rotacyjna to maszyna rolnicza, która służy do koszenia traw oraz roślin zielonych. Ze względu na przeznaczenie, wyróżnia się modele rolnicze, trawnikowe oraz wysięgnikowe. Kosiarki dzieli się także ze względu na sposób działania. Do czynienia możemy mieć z urządzeniami listwowo — palcowymi oraz rotacyjnymi. Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich.

czytaj całość »
Nawozy azotowe 0
Nawozy azotowe

Nawozy azotowe to takie, które zawierają azot będący głównym składnikiem pokarmowym roślin. Jest on niezbędny do syntezy między innymi białek, przeważnie w formie bezpośrednio przyswajalnej przez rośliny, rzadziej — pod postacią przyswajalną po przemianach, jakie zachodzą w glebie. Nawozy azotowe są wykorzystywane w sektorze rolnym w celu zwiększenia efektywności upraw rolnych. Jak należy je stosować? Z jakimi ich rodzajami możemy mieć do czynienia?

czytaj całość »
Kombajn zbożowy 0
Kombajn zbożowy

Kombajn zbożowy to maszyna rolnicza służąca głównie do zbioru zbóż, takich jak pszenica, żyto, jęczmień, owies czy pszenżyto. Odpowiednio zmodyfikowany, znajduje również zastosowanie w czasie zbiorów kukurydzy, rzepaku, słonecznika oraz roślin motylkowych.

czytaj całość »
Sadzarka do ziemniaków 0
Sadzarka do ziemniaków

Sadzarka do ziemniaków to jedna z maszyn, z którą można się spotkać w gospodarstwach rolnych. Jak działa? Czym kierować się przy jej wyborze ?

czytaj całość »
Kopaczka do ziemniaków. Kopaczka elewatorowa i kopaczka konna. 0
Kopaczka do ziemniaków. Kopaczka elewatorowa i kopaczka konna.

Kopaczka do ziemniaków to maszyna, która powinna się znajdować na wyposażeniu każdego gospodarstwa rolnego specjalizującego się w uprawie tych warzyw. Jednym z jej rodzajów jest elewatorowa. Jak zbudowane są tego typu urządzenia? Na jakiej zasadzie działają? Czym kierować się przy ich wyborze?

czytaj całość »
Brona talerzowa 0

Bronowanie jest jedną z najważniejszych czynności wykonywanych w gospodarstwie rolnym. Do tego celu wykorzystuje się bronę talerzową, która skutecznie wyrównuje powierzchnię i przyczynia się do polepszenia struktury przed siewem. Taki zabieg uprawowy określany jest również mianem talerzowania. Ma on na celu płytko spulchnić rolę, rozdrobnić niepokruszone skiby, uszkodzić chwasty, wygładzić powierzchnię pola, przerwać proces parowania wody oraz przykryć nasiona odpowiednią warstwą gleby.

czytaj całość »
Opryskiwacz rolniczy 0
Opryskiwacz rolniczy

Opryskiwanie jest jedną z najważniejszych metod ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami oraz sposobem na zwiększenie plonów oraz zminimalizowanie strat w gospodarstwie rolnym. Zabieg ten opiera się o podawanie środków chemicznych z wykorzystaniem urządzeń, takich jak między innymi opryskiwacz rolniczy. Co warto wiedzieć na jego temat?

czytaj całość »
Przetrząsarka zgrabiarka do siana 0
Przetrząsarka zgrabiarka do siana

Mianem przetrząsarki do siana (inna jej nazwa to przetrząsacz) określa się maszynę rolniczą wykorzystywaną w sianokosach, czyli koszeniu trawy na siano, suszeniu go na pokosach czy ostwiach oraz zwiezieniem do miejsca odpowiednio zabezpieczonego przed opadami atmosferycznymi.

czytaj całość »
Kultywator, drapacz, agregat uprawowy 1
Kultywator, drapacz, agregat uprawowy

Kultywator jest narzędziem uprawowym służącym do spulchniania roli do głębokości około 5 — 40 centymetrów bez jej odwracania, a także do walki z chwastami. Jest on przyczepiany lub zawieszany i składa się z ramy, zębów, kół podporowych, układu regulującego głębokość oraz zaczepu lub stojaka zawieszenia. Funkcję zespołu roboczego odgrywają tu zęby sprężynowe, półsprężynowe lub sztywne, które są zakończone nożami, redliczkami lub gęsiostopkami.

czytaj całość »
Pastuch elektryczny 0
Pastuch elektryczny

Skuteczny pastuch elektryczny to taki, który jest w stanie w efektywny sposób odstraszyć zwierzynę i dobrze sprawdza się w przypadku każdego gatunku zwierzęcia hodowlanego. Ogrodzenia elektryczne znajdują zastosowanie na pastwiskach dla owiec i bydła czy wybiegach dla koni. By pastuch był w stanie w należyty sposób spełniać swoją funkcję, niezbędna jest budowa ogrodzenia o stosownej wysokości oraz grubości przewodów.

czytaj całość »
Ciągniki rolnicze marki Zetor 0
Ciągniki rolnicze Zetor

Szukając wysokiej jakości, niezawodnego ciągnika rolniczego o znakomitych parametrach i przystępnej cenie, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą czeskiej marki Zetor. Jaka jest jej historia? Jakiego rodzaju maszyny rolnicze można znaleźć w jej ofercie?

czytaj całość »
Kombajn Bizon 0
Kombajn Bizon

Bizon to polski kombajn rolniczy, który służy do zbioru zbóż, kukurydzy, rzepaku, słonecznika oraz wielu innych roślin nasiennych. Był on produkowany przez Fabrykę Maszyn Żniwnych w Płocku w latach 1970 — 2004.

czytaj całość »
Rozrzutnik obornika. Jak jest zbudowany, jak działa i jaki roztrząsacz obornika wybrać? 0
Rozrzutnik obornika. Jak jest zbudowany, jak działa i jaki roztrząsacz obornika wybrać.

Rozrzutnik obornika (nazywany również roztrząsaczem obornika) jest maszyną rolniczą, która ma za zadanie rozdrabniać, rozwozić oraz równomiernie rozrzucać obornik na polu. Odgrywa on niezwykle istotną rolę podczas nawożenia i użyźniania ziemi. Tym, co go wyróżnia jest prosta budowa, a co za tym idzie niska cenę oraz łatwa dostępność części.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl