Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Kopaczka do ziemniaków. Kopaczka elewatorowa i kopaczka konna. 0
Kopaczka do ziemniaków. Kopaczka elewatorowa i kopaczka konna.

Kopaczka do ziemniaków to maszyna, która powinna się znajdować na wyposażeniu każdego gospodarstwa rolnego specjalizującego się w uprawie tych warzyw. Jednym z jej rodzajów jest elewatorowa. Jak zbudowane są tego typu urządzenia? Na jakiej zasadzie działają? Czym kierować się przy ich wyborze?

czytaj całość »
Brona talerzowa 0

Bronowanie jest jedną z najważniejszych czynności wykonywanych w gospodarstwie rolnym. Do tego celu wykorzystuje się bronę talerzową, która skutecznie wyrównuje powierzchnię i przyczynia się do polepszenia struktury przed siewem. Taki zabieg uprawowy określany jest również mianem talerzowania. Ma on na celu płytko spulchnić rolę, rozdrobnić niepokruszone skiby, uszkodzić chwasty, wygładzić powierzchnię pola, przerwać proces parowania wody oraz przykryć nasiona odpowiednią warstwą gleby.

czytaj całość »
Opryskiwacz rolniczy 0
Opryskiwacz rolniczy

Opryskiwanie jest jedną z najważniejszych metod ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami oraz sposobem na zwiększenie plonów oraz zminimalizowanie strat w gospodarstwie rolnym. Zabieg ten opiera się o podawanie środków chemicznych z wykorzystaniem urządzeń, takich jak między innymi opryskiwacz rolniczy. Co warto wiedzieć na jego temat?

czytaj całość »
Przetrząsarka zgrabiarka do siana 0
Przetrząsarka zgrabiarka do siana

Mianem przetrząsarki do siana (inna jej nazwa to przetrząsacz) określa się maszynę rolniczą wykorzystywaną w sianokosach, czyli koszeniu trawy na siano, suszeniu go na pokosach czy ostwiach oraz zwiezieniem do miejsca odpowiednio zabezpieczonego przed opadami atmosferycznymi.

czytaj całość »
Kultywator, drapacz, agregat uprawowy 1
Kultywator, drapacz, agregat uprawowy

Kultywator jest narzędziem uprawowym służącym do spulchniania roli do głębokości około 5 — 40 centymetrów bez jej odwracania, a także do walki z chwastami. Jest on przyczepiany lub zawieszany i składa się z ramy, zębów, kół podporowych, układu regulującego głębokość oraz zaczepu lub stojaka zawieszenia. Funkcję zespołu roboczego odgrywają tu zęby sprężynowe, półsprężynowe lub sztywne, które są zakończone nożami, redliczkami lub gęsiostopkami.

czytaj całość »
Pastuch elektryczny 0
Pastuch elektryczny

Skuteczny pastuch elektryczny to taki, który jest w stanie w efektywny sposób odstraszyć zwierzynę i dobrze sprawdza się w przypadku każdego gatunku zwierzęcia hodowlanego. Ogrodzenia elektryczne znajdują zastosowanie na pastwiskach dla owiec i bydła czy wybiegach dla koni. By pastuch był w stanie w należyty sposób spełniać swoją funkcję, niezbędna jest budowa ogrodzenia o stosownej wysokości oraz grubości przewodów.

czytaj całość »
Ciągniki rolnicze marki Zetor 0
Ciągniki rolnicze Zetor

Szukając wysokiej jakości, niezawodnego ciągnika rolniczego o znakomitych parametrach i przystępnej cenie, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą czeskiej marki Zetor. Jaka jest jej historia? Jakiego rodzaju maszyny rolnicze można znaleźć w jej ofercie?

czytaj całość »
Kombajn Bizon 0
Kombajn Bizon

Bizon to polski kombajn rolniczy, który służy do zbioru zbóż, kukurydzy, rzepaku, słonecznika oraz wielu innych roślin nasiennych. Był on produkowany przez Fabrykę Maszyn Żniwnych w Płocku w latach 1970 — 2004.

czytaj całość »
Rozrzutnik obornika. Jak jest zbudowany, jak działa i jaki roztrząsacz obornika wybrać? 0
Rozrzutnik obornika. Jak jest zbudowany, jak działa i jaki roztrząsacz obornika wybrać.

Rozrzutnik obornika (nazywany również roztrząsaczem obornika) jest maszyną rolniczą, która ma za zadanie rozdrabniać, rozwozić oraz równomiernie rozrzucać obornik na polu. Odgrywa on niezwykle istotną rolę podczas nawożenia i użyźniania ziemi. Tym, co go wyróżnia jest prosta budowa, a co za tym idzie niska cenę oraz łatwa dostępność części.

czytaj całość »
Jaki pług wybrać? 0
Czym kierować się przy wyborze pługa

Dobrze dobrany pług to sprawdzony sposób na efektywną, ekonomiczną orkę. Wybierając go, pod uwagę należy wziąć szereg różnych czynników, takich jak powierzchnia gospodarstwa, moc ciągnika, wielkość działki czy klasa oraz struktura gleby.

czytaj całość »
Rodzaje filtrów do maszyn rolniczych 0
Rodzaje filtrów do maszyn rolniczych

Podobnie jak wszystkie inne rodzaje pojazdów mechanicznych, maszyny rolnicze wymagają stosowania odpowiednio dopasowanych filtrów. Spotkać można się z nimi między innymi w traktorach, kombajnach, ciągnikach czy rębarkach. Stanowią one gwarancję niezawodnej i bezpiecznej pracy maszyn przez długi czas, skutecznie minimalizując ryzyko ich uszkodzenia. Dlaczego należy stosować (i oczywiście regularnie wymieniać) oryginalne filtry? Z jakiego rodzaju filtrami do maszyn rolniczych możemy mieć do czynienia?

czytaj całość »
Ciągnik sadowniczy. Jaki ciągnik sadowniczy wybrać? 0
Jaki ciągnik sadowniczy wybrać?

Wielu sadowników stara się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: jakie cechy powinien posiadać dobry ciągnik sadowniczy? Jakie ciągniki są najbardziej cenione? I wreszcie, jaki ciągnik wybrać do swojego gospodarstwa?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

czytaj całość »
Modele ciągników Ursus 1
Modele ciągników Ursus

Na dobre historia ciągników marki Ursus rozpoczęła się w 1946 roku kiedy to władze państwowe podjęły decyzję o rozpoczęciu produkcji ciągników rolniczych w czechowickich (dziś dzielnica Ursus) Zakładach Mechanicznych Ursus S.A.

Pierwszym wyprodukowanym modelem ciągnika był 45 konny Ursus C-45, który zjechał z linii produkcyjnej w 1947 roku.

Od tego momentu z taśmy montażowej zjechało ponad 100 różnych modeli ciągnika Ursus

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl