Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Co to jest żmijka do zboża inaczej przenośnik ślimakowy. Jak zrobić żmijkę do zboża. 0
Co to jest żmijka do zboża inaczej przenośnik ślimakowy. Jak zrobić żmijkę do zboża.

Żmijka do zboża zwana inaczej przenośnikiem ślimakowym jest urządzeniem rolniczym usprawniającym pracę przy produkcji zboża. Służy do odbioru i transportowania materiałów sypkich takich jak ziarna ze zbiorników typu przyczepa czy kombajn do magazynu, silosu lub siewnika. Ponadto możemy używać jej do mieszania i dozowania zbóż oraz pasz dla zwierząt. Dowiedz się jak działa to urządzenie, poznaj rodzaje oraz parametry przenośników ślimakowych.

czytaj całość »
Kosiarka bijakowa 0
Kosiarka bijakowa

Kosiarka bijakowa to specjalistyczne urządzenie, które znalazło zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie, ale też ogrodnictwie i w pielęgnacji terenów zielonych. Dzięki zastąpieniu w niej tradycyjnych noży, wytrzymałymi bijakami nadaje się ona do koszenia i mulczowania nie tylko trawy, ale też chwastów i niewielkich krzewów. W tym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat kosiarek bijakowych.

czytaj całość »
Aplikator do gnojowicy — rodzaje, zalety i sposób działania urządzenia do nawożenia 0
Aplikator do gnojowicy — rodzaje, zalety i sposób działania urządzenia do nawożenia

Rolnictwo od wieków zmienia się i dostosowuje do aktualnych potrzeb, przepisów oraz warunków środowiskowych, wdrażając nowe technologie i metody uprawy. Jednym z takich rozwiązań jest nawożenie wykorzystywaną od starożytności gnojowicą przy użyciu urządzenia rolniczego, jakim jest aplikator do gnojowicy. Z tego artykułu dowiesz się, czym się charakteryzują aplikatory do gnojowicy, jakie są ich rodzaje oraz dlaczego warto je stosować.

czytaj całość »
Śrutownik do zboża — rodzaje młynków do zboża 0
Śrutownik do zboża — rodzaje młynków do zboża

Śrutowniki do zboża zwane także młynkami służą do mielenia ziarna, aby powstał śrut. Zboże w formie śrutu, czyli drobnych cząsteczek jest bowiem łatwiej trawione przez zwierzęta niż całe ziarno. Z tego artykułu dowiesz się m.in., jak zbudowany jest śrutownik do zboża oraz czym różni się śrutownik bijakowy od walcowego.

czytaj całość »
Lucerna siewna - na co pomaga ta roślina o prozdrowotnym działaniu 0
Lucerna siewna - na co pomaga ta roślina o prozdrowotnym działaniu

Lucerna siewna to pochodząca z Azji roślina strączkowa, której prozdrowotne działanie znały już starożytne cywilizacje. Uprawiana od wieków lucerna jest powszechnie stosowana jako pasza dla zwierząt, ponadto wykorzystywana jest jako składnik naszej diety i suplementacji. Przeczytaj jakie drogocenne właściwości ma lucerna siewna i dlaczego warto ją uprawiać.

czytaj całość »
Sieczkarnia do słomy - zasada działania, rodzaje 0
Sieczkarnia do słomy - zasada działania, rodzaje

Sieczkarnie do słomy są bardzo przydatnymi maszynami w gospodarstwach rolnych, w których uprawiane są zboża. Z tego artykułu dowiesz się, jak działają sieczkarnie do słomy oraz jaki model warto wybrać do danego gospodarstwa.

czytaj całość »
Wóz asenizacyjny inaczej beczka asenizacyjna - do czego służy 0
Wóz asenizacyjny inaczej beczka asenizacyjna - do czego służy

Wóz asenizacyjny to maszyna rolnicza o wszechstronnym zastosowaniu. Pojazd będący rodzajem cysterny służy między innymi do podlewania i nawożenia upraw. Z tego artykułu dowiesz się, do czego służy wóz asenizacyjny i jakie prawo jazdy należy posiadać, aby nim kierować.

czytaj całość »
Kantar dla konia 0
Kantar dla konia

Uzdy są niezbędnym elementem wyposażenia każdego jeźdźca, ponieważ umożliwiają kontrolowanie i komunikację z koniem nie tylko podczas jazdy, ale też w trakcie pielęgnacji, karmienia i zabiegów leczniczych. Dostępnych jest kilka rodzajów uzd, których wybór dostosowuje się do potrzeb zarówno konia, jak i jeźdźca. Najprostszym i jednocześnie bardzo często wykorzystywanym rodzajem uzd są kantary. Z naszego artykułu dowiesz się, do czego służą kantary i jakie są ich rodzaje oraz wielkości.

czytaj całość »
Pszczoła muraka ogrodowa. Jak hodować pszczoły muraki. 0
Pszczoła muraka ogrodowa

Pszczoły muraki, choć nie należą do pszczół miodnych, to są niezwykle pożytecznymi owadami, gdyż bardzo wydajnie zapylają rośliny. Ponadto charakteryzują się łagodnym usposobieniem i nie atakują, dlatego możemy hodować je w ogrodach. Przeczytaj kilka ciekawostek dotyczących pszczół ogrodowych i ich hodowli.

czytaj całość »
Konie zimnokrwiste 0
Konie zimnokrwiste

Odkrycia archeologiczne dowodzą, że konie i ludzie mieli, ze sobą styczność co najmniej 20 tysięcy lat p.n.e. Natomiast oswajanie koni miało już miejsce w epoce brązu. Po setkach lat hodowli współcześnie wyróżnia się trzy typy koni: kuce, konie gorącokrwiste i konie zimnokrwiste zwane łagodnymi olbrzymami. Przeczytaj, jak wyglądają i czym się charakteryzują potomki leśnego tarpana, czyli konie zimnokrwiste.

czytaj całość »
Drzewo tlenowe Oxytree - jakie ma właściwości i dlaczego warto je sadzić 0
Drzewo tlenowe Oxytree - jakie ma właściwości i dlaczego warto je sadzić

Drzewo tlenowe wzbudza wśród miłośników upraw wiele kontrowersji. Przez jednych nazywane jest „cudownym drzewem” z powodu dużej produkcji tlenu, inni natomiast uważają jego uprawę za nieopłacalną. Poznaj niezwykłe właściwości Oxytree, stworzonego dzięki metodzie in vitro przez hiszpańskich biotechnologów.

czytaj całość »
Świdośliwa, odmiany, uprawa i właściwości świdośliwy 0
Świdośliwa, odmiany, uprawa i właściwości świdośliwy

<p>Świdośliwa to bardzo popularny w Ameryce i Kanadzie krzew uprawny. Ładna, smaczna i zdrowa roślina może wkrótce stać się także ulubienicą polskich działkowców i plantatorów. Przeczytaj jakie walory smakowe i zdrowotne ma prosta w uprawie świdośliwa.</p>

czytaj całość »
Sianokiszonka - produkcja i właściwości kiszonej paszy 0
Sianokiszonka - produkcja i właściwości kiszonej paszy

Karmienie zwierząt sianokiszonką jest w środowisku hodowców koni i bydła sprawą dyskusyjną. Istnieje kilka faktów mówiących zarówno o plusach, jak i szkodliwości stosowania tej paszy. Przeczytaj, jak wygląda produkcja sianokiszonki i jakie posiada ona wady i zalety.

czytaj całość »
Alpaki - najważniejsze fakty, jak wygląda hodowla i ich cenna wełna 0
Alpaki - najważniejsze fakty, jak wygląda hodowla i ich cenna wełna

Jeśli jesteś rodzicem i razem z dziećmi odwiedzasz różnego typu turystyczne farmy, z pewnością spotkałeś alpaki. Te urocze zwierzęta pochodzące z Peru to nie tylko sympatyczna atrakcja, ale przede wszystkim źródło aksamitnego włókna zwanego „złotem Inków”. Przeczytaj o cennym runie alpak, ich hodowli i ciekawych faktach z życia tych zwierząt.

czytaj całość »
Facelia błękitna - miododajna roślina na poplon 0
Facelia błękitna - miododajna roślina na poplon

Facelia błękitna nazywana jest darem dla pszczelarzy i królową wśród zielonych nawozów. Nic w tym dziwnego, ponieważ charakteryzuje się dużą wydajnością nektarową oraz krótkim okresem wegetacji. Ponadto dobrze użyźnia glebę i przeciwdziała jej zachwaszczeniu. Przeczytaj, dlaczego warto wysiewać facelię i kiedy jest na to najlepsza pora.

czytaj całość »
Siew kukurydzy 0
Siew kukurydzy

Kukurydza to roślina zbożowa z rodziny wiechlinowatych, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich rolników. Do jej głównych atutów zalicza się szybki, efektywny postęp hodowlany oraz duża tolerancja na suszę. Co warto wiedzieć na temat siewu kukurydzy?

czytaj całość »
Brykieciarka do słomy 0
Brykieciarka do słomy

Brykieciarka, inaczej prasa brykietowa, jest maszyną technologiczną, która służy do produkcji brykietów. Jednym z jej rodzajów jest brykieciarka do słomy.

czytaj całość »
Nawozy fosforowe 0
Nawozy fosforowe

Nawozy fosforowe są nawozami mineralnymi, których głównym składnikiem odżywczym jest fosfor. To makroelement w odżywianiu roślin wchodzący w skład między innymi fityny oraz kwasów nukleinowych. Fosfor występuje tam w postaci ortofosforanów.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl