Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Rozrzutnik obornika. Jak jest zbudowany, jak działa i jaki roztrząsacz obornika wybrać?
Rozrzutnik obornika. Jak jest zbudowany, jak działa i jaki roztrząsacz obornika wybrać.

Rozrzutnik obornika (nazywany również roztrząsaczem obornika) jest maszyną rolniczą, która ma za zadanie rozdrabniać, rozwozić oraz równomiernie rozrzucać obornik na polu. Odgrywa on niezwykle istotną rolę podczas nawożenia i użyźniania ziemi. Tym, co go wyróżnia jest prosta budowa, a co za tym idzie niska cenę oraz łatwa dostępność części.

czytaj całość »
Jaki pług wybrać?
Czym kierować się przy wyborze pługa

Dobrze dobrany pług to sprawdzony sposób na efektywną, ekonomiczną orkę. Wybierając go, pod uwagę należy wziąć szereg różnych czynników, takich jak powierzchnia gospodarstwa, moc ciągnika, wielkość działki czy klasa oraz struktura gleby.

czytaj całość »
Rodzaje filtrów do maszyn rolniczych
Rodzaje filtrów do maszyn rolniczych

Podobnie jak wszystkie inne rodzaje pojazdów mechanicznych, maszyny rolnicze wymagają stosowania odpowiednio dopasowanych filtrów. Spotkać można się z nimi między innymi w traktorach, kombajnach, ciągnikach czy rębarkach. Stanowią one gwarancję niezawodnej i bezpiecznej pracy maszyn przez długi czas, skutecznie minimalizując ryzyko ich uszkodzenia. Dlaczego należy stosować (i oczywiście regularnie wymieniać) oryginalne filtry? Z jakiego rodzaju filtrami do maszyn rolniczych możemy mieć do czynienia?

czytaj całość »
Ciągnik sadowniczy. Jaki ciągnik sadowniczy wybrać?
Jaki ciągnik sadowniczy wybrać?

Wielu sadowników stara się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: jakie cechy powinien posiadać dobry ciągnik sadowniczy? Jakie ciągniki są najbardziej cenione? I wreszcie, jaki ciągnik wybrać do swojego gospodarstwa?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

czytaj całość »
Modele ciągników Ursus
Modele ciągników Ursus

Na dobre historia ciągników marki Ursus rozpoczęła się w 1946 roku kiedy to władze państwowe podjęły decyzję o rozpoczęciu produkcji ciągników rolniczych w czechowickich (dziś dzielnica Ursus) Zakładach Mechanicznych Ursus S.A.

Pierwszym wyprodukowanym modelem ciągnika był 45 konny Ursus C-45, który zjechał z linii produkcyjnej w 1947 roku.

Od tego momentu z taśmy montażowej zjechało ponad 100 różnych modeli ciągnika Ursus

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl