Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Ładowacz TROLL - poznaj zalety tej wszechstronnej maszyny rolniczej 0
Ładowacz TROLL - poznaj zalety tej wszechstronnej maszyny rolniczej

Ładowacz Troll to maszyna rolnicza, która służy głównie do ładowania i transportowania różnego rodzaju materiałów, takich jak zboże, nawozy, czy też siano. Wydajność, wszechstronność i niezawodność tej maszyny sprawiają, że stała się ona niezastąpionym narzędziem w każdym gospodarstwie. Korzystanie z ładowacza Troll przyczynia się do podniesienia efektywności pracy i optymalizacji kosztów, pozwalając rolnikom na oszczędność czasu i zasobów. W naszym artykule przeczytasz informacje na temat zastosowań, budowy i zaletach ładowacza Troll.

Zastosowanie i zalety ładowacza Troll

Ładowacz Troll to wyspecjalizowana maszyna rolnicza przeznaczona do ładowania i transportu różnorodnych materiałów rolniczych, takich jak zboże, nawozy, obornik czy też bele siana i słomy. Jego producentem jest znana na rynku sprzętu i części do maszyn rolniczych firma Troll. Obecnie konstrukcja oraz zaawansowane możliwości techniczne tej maszyny sprawiają, że jest ona niezastąpiona w każdym gospodarstwie i umożliwia wykonanie wielu zadań z większą precyzją oraz w krótszym czasie.

Ładowacz Troll, dzięki swoim zaawansowanym rozwiązaniom technicznym i wszechstronności, oferuje wiele możliwości, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność gospodarstwa rolnego. Ładowacz Troll w gospodarstwie może służyć do takich prac jak:

  • załadunek i transport materiałów - ładowacz Troll jest najczęściej wykorzystywany do szybkiego załadunku i transportu zboża, nawozów czy obornika, co jest szczególnie przydatne podczas szczytowych okresów prac polowych;
  • obsługa bel - dzięki specjalistycznym narzędziom, takim jak chwytaki do bel, ładowacz ułatwia przenoszenie i układanie słomy lub siana, co jest pomocne podczas zbiorów i przygotowywania paszy dla zwierząt;
  • prace ziemne - dzięki łyżkom do ziemi, podobnie jak koparka ładowacz Troll może wykonywać prace ziemne, takie jak kopanie rowów czy wyrównywanie terenu;
  • prace leśne - dzięki chwytakowi do drewna i dużej mocy udźwigu, nadaje się ładowacz Troll do lasu i prac w sadach;
  • obsługa zwierząt hodowlanych - w gospodarstwach ładowacze mogą być używane także do rozdzielania pasz czy przenoszenia materiałów służących do ścielenia, co ułatwia codzienną opiekę nad zwierzętami.

Dzięki uniwersalności, jak i wszechstronności zastosowania ładowacze Troll posiadają wiele zalet, które ułatwiają pracę rolnikom i należą do nich:

  • zwiększenie efektywności pracy - ładowacz Troll pozwala na szybkie wykonanie wielu zadań, takich jak ładowanie, transport czy rozładunek materiałów. To, co ręcznie zajmowałoby kilka godzin, z jego pomocą można zrobić w znacznie krótszym czasie. Ponadto podobnie jak ładowacz Cyklop, Troll minimalizuje konieczność pracy fizycznej w tym ciężkiego podnoszenia i przenoszenia. Dzięki czemu jego używanie zmniejsza ryzyko urazów i poprawia ogólne warunki pracy rolników;
  • mniejsze zużycie paliwa - w porównaniu do innych ciężkich maszyn rolniczych, ładowacz Troll jest zaprojektowany z myślą o efektywności energetycznej, co przekłada się na niższe koszty paliwa;
  • poprawa bezpieczeństwa pracy - nowoczesne ładowacze są wyposażone w systemy zapewniające stabilność i precyzyjną kontrolę nad maszyną i znacząco zmniejsza ryzyko wypadków przy pracy z ciężkimi ładunkami. Kabiny operatorów są zaprojektowane z myślą o komforcie i ergonomii, co zmniejsza zmęczenie i zwiększa bezpieczeństwo pracy;
  • elastyczność w zastosowaniu - ładowacz Troll sprawdza się w szerokim wachlarzu prac sezonowych, od przygotowania gleby, poprzez siew, aż po zbiory. Możliwość szybkiej zmiany narzędzi roboczych pozwala na elastyczne dostosowanie do różnych zadań bez potrzeby zmiany maszyny.

Zaopatrzenie gospodarstwa w ładowacza Troll może zatem przynieść znaczące korzyści nie tylko poprzez bezpośrednie usprawnienie pracy, ale również poprzez przyczynianie się do lepszego zarządzania zasobami i poprawę warunków pracy.

Ładowacz Troll - rodzaje, budowa i zasada działania

Ładowacz Troll działa na zasadzie hydrauliki, wykorzystując system, który jest zasilany przez wał odbioru mocy (WOM) ciągnika rolniczego lub w niektórych modelach przez dedykowany mu napęd hydrauliczny. W momencie uruchomienia ładowacza pompa hydrauliczna przesyła olej pod wysokim ciśnieniem do różnych komponentów systemu. Z kolei ciśnienie oleju aktywuje siłowniki hydrauliczne, które są odpowiedzialne za ruchy ramienia ładowacza, pozwalając na podnoszenie lub opuszczanie ładunków. Zależnie od modelu ładowacza Troll jego udźwig wynosi od 1,5 do 3 ton, a zasięg ramion od 3 do 4 metrów.

Operator ładowacza kontroluje ruchy maszyny za pomocą dźwigni lub joysticków umieszczonych w kabinie ciągnika. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne sterowanie przepływem oleju hydraulicznego do siłowników, co umożliwia dokładne kierowanie ruchami ramienia. Na końcu ramienia ładowacza w zależności od potrzeb można zamocować różnorodne narzędzia, takie jak łyżka, widły, łopata, chwytak czy szczypce do bel.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje ładowaczy Troll: zawieszane oraz ładowacze czołowe. Ładowacze zawieszane montowane są na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika rolniczego, co sprawia, że są lżejsze i kompaktowe. Drugie z typów ładowaczy (czołowe) są instalowane bezpośrednio na ramie ciągnika, te ładowacze mają większą moc i udźwig niż ładowacze zawieszane.

Podsumowując ładowacze Troll to wszechstronna, wytrzymała i ekonomiczna maszyna, która jest niezastąpiona w wielu pracach rolnika. Możliwość szybkiej zmiany narzędzi czyni je niezastąpionym sprzętem dla każdego gospodarstwa rolnego, w którym potrzebny jest szybki załadunek i rozładunek.

W zależności od znajdujących się preferencji można wybrać, w jaki sposób będzie montowany do ciągnika oraz jaki będzie on miał zasięg i udźwig. Cena ładowaczy Troll mieści się w przedziale od około 20 000 zł za starsze lub podstawowe modele do ponad 50 000 zł za nowe modele o dużym udźwigu i dodatkowymi funkcjami.

Jeżeli jesteś użytkownikiem ładowacza to w naszym sklepie interentowym dostaniesz najważniejsze części do ładowacza w naprawdę korzystnych cenach. Serdecznie zapraszamy

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl