Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Massey Ferguson - wiodący producent ciągników i maszyn rolniczych na świecie 0
Massey Ferguson - wiodący producent ciągników i maszyn rolniczych na świecie

Maszyny i pojazdy rolnicze marki Massey Ferguson, podobnie jak auta produkowane przez znane koncerny samochodowe. są rozpoznawalne na całym świecie. Od wielu lat ciągniki, kombajny i inne maszyny tego kanadyjsko-amerykańskiego koncernu są cenione przez rolników za wysoką jakość, niezawodność oraz komfort użytkowania. Dlatego w naszym artykule przedstawiamy historię oraz katalog cieszących się wśród rolników największą popularnością produktów Massey Ferguson.

Massey Ferguson - historia firmy

Historia firmy Massey Ferguson sięga 1953 r., kiedy to powstała ona w wyniku fuzji dwóch firm zajmujących się sprzętem rolniczym - kanadyjskiego Massey-Harris i amerykańskiego Ferguson Company, a od 1958 zaczęła działać pod nazwą Massey-Ferguson z logo z czerwonymi trójkątami.

Obie firmy miały już doświadczenie w produkcji maszyn rolniczych, a Harry Ferguson swoim patentem wprowadził rewolucję w produkcji traktorów, dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu 3-punktowego zawieszenia.

W 1959 roku firma przejęła brytyjskiego Perkins'a produkującego silniki wysokoprężne oraz fabrykę w Coventry od Standard Motor Company, a rok później włoskiego producenta ciągników rolniczych Landini. W 1974 roku Zakłady Mechaniczne Ursus (polski producent ciągników rolniczych), zakupiły licencję na produkcję ciągników serii 200 i 500.

Massey Ferguson - katalog produktów

Od 1994 roku Massey Ferguson, jest częścią koncernu AGCO, który oferuje szeroki katalog produktów z nowoczesnymi rozwiązaniami dla rolnictwa, takimi jak traktory, kombajny, sieczkarnie oraz części do maszyn.

Massey Ferguson, ciągniki (traktory)

Firma Massey Ferguson jest najbardziej znana z produkcji swoich ciągników. Przez lata wyprodukowała szeroką gamę modeli ciągników - od małych, po duże specjalistyczne ciągniki dostępne w zakresie mocy od 19,5 do 400 KM. Najpopularniejsze modele traktorów tej marki to między innymi ciągniki następującej serii:

 • seria MF 1700 M - napęd traktorów o mocy od 36 do 59 KM, często używanych w małych gospodarstwach oraz do prac komunalnych;
 • seria MF 2700E - to seria ciągników o średniej mocy, odpowiednich dla małych i średnich gospodarstw;
 • seria MF 4700 - uniwersalny model ciągników mających w rolnictwie wiele zastosowań o mocy od 80 do 100 KM;
 • seria MF 5700 - średniej mocy traktory, które można dostosować do różnych potrzeb użytkownika z mocą od 100 do 130 KM;
 • seria MF 6700 - są to ciągniki o dużej mocy, stosowane do pracy w większych gospodarstwach rolnych;
 • seria MF 7700 - mająca moc od 140 do 280 KM odpowiednią dla dużych gospodarstw i cięższych zastosowań;
 • seria MF 8700 - to flagowy model ciągników Massey Ferguson, z mocą sięgającą nawet 400 KM, przeznaczonych dla bardzo dużych gospodarstw rolnych;
 • seria MF 3 - niezawodny i jednocześnie tani w utrzymaniu ciągnik dla każdego rolnika o mocy 75 - 120 KM;
 • seria MF 5S - ciągnik przeznaczony do gospodarstw mlecznych i hodowlanych (moc 105 - 145 KM);
 • seria MF 8S - (moc205 - 305 KM) prosty i niezawodny ciągnik nawiązujący do tradycyjnych modeli z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Ponadto firma Massey Ferguson oferuje także traktory specjalistyczne, takie jak np. ciągniki dedykowane do prac w winiarstwie, sadach czy też do upraw pod osłonami (szklarniami).

Kombajny, sieczkarnie, prasy i inne urządzenia marki Massey Ferguson

Wyżej wymienione serie traktorów, to tylko niektóre z modeli maszyn rolniczych oferowanych przez Massey Ferguson. Firma w swojej ofercie ma także następujące urządzenia i rozwiązania dla rolników:

 • kombajny - firma produkuje wiele modeli kombajnów do zbioru różnych upraw zboża różnego typu. Wszystkie kombajny marki uzupełnia linia produkująca narzędzia żniwne FreeFlow lub PowerFlow, pozwalające, uzyskać maksymalną wydajność kombajnów podczas zbiorów;
 • sieczkarnie - urządzenia służące do siekania roślin na paszę lub biomasę;
 • prasy rolujące i kostkujące - służące do zbiorów oraz formowania w bale lub kostki siana i słomy;
 • ładowacze czołowe - jest to dodatkowy osprzęt do traktorów, które służą do ładowania, podnoszenia i transportowania materiałów rolniczych;
 • maszyny do zbioru zielonki - jeden z nowszych typów maszyn, które wyposażone w kondycjonery, przetrząsaczy i zgrabiarki mogą służyć do zbierania zielonki;
 • rozsiewacze nawozów i opryskiwacze - maszyny rolnicze używane do rozprowadzania nawozów oraz środków ochrony roślin na polach uprawnych.

Ponadto firma Massey Ferguson w swojej ofercie ma również dodatki i osprzęt rolniczy, taki jak: kosiarki, przyczepy, osprzęt do traktorów, oraz zajmuje się rozwojem technologii cyfrowych, mających zastosowanie w rolnictwie.

Podsumowując, marka Massey Ferguson jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w świecie sprzętu rolniczego. Ciągniki, kombajny i maszyny rolnicze, a w ostatnim czasie też Quady z logo MF można spotkać na całym świecie.

Jeżeli szukasz części zamiennych do maszyn rolniczych Massey Ferguson to dobrze trafiłeś. Sprawdź w naszym sklepie kategorię Massey Ferguson części z pełną ofertą części do ciągników i maszyn rolniczych Massey Ferguson w bardzo konkurencyjnych cenach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl