Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Rozsiewacz nawozu. Jak ustawić rozsiewacz nawozu. Jak rozsiewacz nawozu wybrać. 0
Rozsiewacz nawozu. Jak ustawić rozsiewacz nawozu. Jak rozsiewacz nawozu wybrać.

Rozsiewacz nawozów jest maszyną rolniczą służącą do równomiernego rozsiewania nawozów sztucznych. Znajduje on zastosowanie zarówno w przypadku zbóż, jak i roślin okopowych. Czym kierować się przy wyborze rozsiewacza nawozu?

Rodzaje rozsiewawczy do nawozu. Rozsiewacz nawozów jednotalerzowy czy dwutalerzowy?

Do czynienia możemy mieć z 2 głównymi rodzajami rozsiewaczów nawozów. Jednym z nich jest jednotalerzowy rozrzutnik do nawozu, nazywany również jednotarczowym. Tym, co wyróżnia takiego urządzenie jest konieczność precyzyjnej regulacji, która uzależniona jest od charakteru danego nawozu oraz jego regulacji. Obsługa tego typu rozsiewacza wymaga sporej wprawy i doświadczenia. Znajduje on zastosowanie w przypadku nieco mniejszych gospodarstw lub niskich zysków z plonów.

Drugim rodzajem rozsiewacza nawozów jest dwutalerzowy, inaczej dwutarczowy. Dostępny jest on w wersji z kołami oraz zawieszanej. Taki sprzęt bazuje na zaawansowanych technologiach, a co za tym idzie — jest łatwy w obsłudze. Stosowany w nim system zmiany talerzy pozwala na swobodą regulację szerokości roboczej, dopasowując ją do aktualnych potrzeb. Na rynku spotkać można się również z rozsiewaczami dwutalerzowymi wyposażonymi w system siewu granicznego, które pozwalają na precyzyjne dawkowanie nawozu przy granicach pola. Nawóz może być tu dawkowany hydraulicznie przez ślimaki lub grawitacyjnie, za pośrednictwem otworów zsypowych.

Jak rozsiewacz nawozu wybrać? Czym kierować się przy wyborze rozsiewacza nawozów?

W sklepach spotkać można się z rozmaitymi rozsiewaczami nawozów różniącymi się od siebie zarówno parametrami, jak i wyglądem czy ceną. Sprzęt tego typu należy dopasować do potrzeb danego gospodarstwa. Jeżeli nie jest ono duże, a plony są wykorzystywane wyłącznie we własnym zakresie, najlepszym rozwiązaniem będzie nieco tańsze, jednotarczowe urządzenie. Właściciele dużych gospodarstw, zainwestować powinni natomiast w rozsiewacz dwutarczowy.

Jak ustawić rozsiewacz nawozu

Bardzo ważnym parametrem sprzętu tego typu jest możliwość regulacji szerokości roboczej. Niemniej istotna jest wielkość zbiornika, którą powinno się dopasować do powierzchni, na jakiej pracować będzie rozsiewacz. Godne polecenia są urządzenia wyposażone we wbudowaną wagę, która pozwoli ustalić niezbędną dawkę nawozu. Wysokiej jakości rozsiewacz będzie w stanie rozłożyć go w sposób równomierny. Przed zakupem, warto sprawdzić jego szerokość roboczą. W znaczącej części przypadków jest ona ustawiana podczas montowania tarczy oraz łopatek. Kolejny etap stanowi ustawienie kąta, pod którym będą się one znajdowały. Na rynku spotkać można się z rozsiewaczami dającymi możliwość zmiany kąta pochylenia łopatek i miejsca dozowania nawozu. Nowoczesne urządzenia tego typu są wyposażone w szereg nowoczesnych technologii, takich jak lokalizacja GPS czy oprogramowanie umożliwiające ustalenie ścieżki przejazdu przez odczyt z lokalizacji oraz odczytanie danych uprzednio wprowadzonych przez operatorów.

Sklep internetowy Agrel zaprasza do zakupów online w naszym sklepie internetowym części do rozsiewacza nawozu. W swojej ofercie posiadamy części do rozsiewaczy nawozu KOS i RCW oraz wapna RNZ.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty z tej kategorii: 

[product id="623, 2119, 707, 992, 586, 570, 677, 678, 688"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl