Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Rodzaje filtrów do maszyn rolniczych 0
Rodzaje filtrów do maszyn rolniczych

Podobnie jak wszystkie inne rodzaje pojazdów mechanicznych, maszyny rolnicze wymagają stosowania odpowiednio dopasowanych filtrów. Spotkać można się z nimi między innymi w traktorach, kombajnach, ciągnikach czy rębarkach. Stanowią one gwarancję niezawodnej i bezpiecznej pracy maszyn przez długi czas, skutecznie minimalizując ryzyko ich uszkodzenia. Dlaczego należy stosować (i oczywiście regularnie wymieniać) oryginalne filtry? Z jakiego rodzaju filtrami do maszyn rolniczych możemy mieć do czynienia?

Dlaczego należy stosować oryginalne filtry w maszynach rolniczych?

Dlaczego żaden posiadacz maszyny rolniczej nie obędzie się bez wysokiej jakości filtra? Jak już zostało wspomniane wcześniej, filtr oryginalny zapewnia niezawodną pracę pojazdu przez długi okres czasu. Należy tutaj zdawać sobie sprawę z tego, że maszyny rolnicze jak ciągniki czy traktory bardzo często pracują w trudnych, niezwykle wymagających warunkach. Co za tym idzie — ich wyposażenie powinno być dostosowane do ich intensywnej eksploatacji. Jak pokazują wyniki badań, dobrze dobrany i oryginalny filtr jest w stanie zniwelować ryzyko awarii maszyny aż o 30%. To doskonałe zabezpieczenie, dzięki któremu skutecznie uniknąć można potencjalnych wydatków związanych z koniecznością kosztownej naprawy maszyny rolniczej. Co więcej, zaopatrując się w oryginalny filtr, troszczymy się o środowisko naturalne, co odgrywa kluczową rolę, jeżeli chodzi o prowadzone prace rolne oraz pielęgnowane uprawy. Dlatego wybierając filtry czy też inne części do maszyn rolniczych wybierajmy sklep rolniczy, który sprzedaje oryginalne części rolnicze objęte standardową gwarancją producenta.

Z jakiego rodzaju filtrami do maszyn rolniczych możemy mieć do czynienia?

Wyróżnić można następujące rodzaje filtrów do maszyn rolniczych:

Filtry paliwa — wykorzystywane są one między innymi w ciągnikach i kombajnach napędzanych silnikami spalinowymi. Filtry tego typu mają za zadanie oczyszczać olej napędowy lub benzynę. Filtrują one cząsteczki zanieczyszczeń o danym rozmiarze i wytrącają znajdującą się w paliwie wodę. Filtrowanie benzyny jest nieco łatwiejsze niż oleju napędowego. Związane jest to z tym, że drugi rodzaj paliwa jest przeważnie znacznie bardziej zanieczyszczony, a gdy jest on narażony na działanie niskich temperatur, dochodzić może tam do krystalizacji parafiny. Filtr paliwa powinien być przystosowany do konkretnej maszyny. Wybierając go, pod uwagę wziąć należy parametry, takie jak chociażby średnica gwintu przyłącza wejścia i wyjścia.

Filtry powietrza — są one elementem układu dolotowego silnika spalinowego. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie powietrza niezbędnego do pracy napędu z nagromadzonych w nim pyłów oraz zanieczyszczeń. Filtry tego typu dostępne są w 2 wersjach: suchej oraz mokrej. Pierwsze z nich wykorzystywane są do filtrowania specjalnie dopasowanego materiału, przez który przepływa powietrze. W filtrach powietrza drugiego typu, substancją filtrującą jest olej. W maszynach rolniczych spotkać można się z filtrami powietrza zewnętrznymi oraz wewnętrznymi.

Filtry oleju - kontrolują czystość wprowadzanego oleju napędowego, mają za zadanie dbać o czystość pompowanego oleju i filtrować zanieczyszczenia w oleju aby nie dostały się do układu paliwowego maszyny rolniczej. Filtry chronią często bardzo drogie układy paliwa oraz zmniejszają koszty konserwacji urządzeń.

Filtry hydrauliczne — mają one za zadanie oczyszczać ciecz roboczą z wody, produktów utleniania oraz związków chemicznych. Filtry hydrauliczne znajdują zastosowanie w skrzyniach biegów oraz systemach wspomagania wykorzystujących olej.

Stosujmy oryginalne filtry do maszyn rolniczych

Podsumowując warto stosować oryginalne części, zwłaszcza dotyczy to maszyn rolniczych, które niejednokrotnie są bardzo drogie i stosowanie w nich filtrów nieznanych producentów wiąże się z ryzykiem ewentualnej awarii i nieplanowanego przestoju w pracy. Wybierajmy oryginalne filtry i stosujmy się do zaleceń producentów w zakresie częstotliwości ich stosowania. Pozwoli to nam na wieloletnią bezawaryjną pracę naszych maszyn rolniczych.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty: 

[product id="475, 487, 331, 1445, 504, 1394"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl