Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Przetrząsarka zgrabiarka do siana 0
Przetrząsarka zgrabiarka do siana

Mianem przetrząsarki do siana (inna jej nazwa to przetrząsacz) określa się maszynę rolniczą wykorzystywaną w sianokosach, czyli koszeniu trawy na siano, suszeniu go na pokosach czy ostwiach oraz zwiezieniem do miejsca odpowiednio zabezpieczonego przed opadami atmosferycznymi. Proces ten rozpoczyna się w maju lub na początku czerwca. Przetrząsarka, jak sama nazwa wskazuje, służy do przetrząsania siana, co ma za zadanie przyspieszyć proces suszenia. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat? Z jakiego rodzaju zbliżonymi do niej maszynami możemy mieć do czynienia?

Czym kierować się przy wyborze przetrząsarki do siana? Warto postawić na maszynę od sprawdzonej marki, która została skonstruowana w taki sposób, by zagwarantować optymalne przygotowanie paszy, bez względu na warunki pracy. Najlepszym rozwiązaniem są modele o kompaktowej, prostej, lekkiej konstrukcji, które dobrze sprawdzają się nawet na najbardziej wymagających terenach. Aby zagwarantować bezpieczny transport przetrząsarki, warto aby dawała ona możliwość zdemontowania jej zewnętrznych części. Do produkcji najlepszych maszyn tego typu wykorzystuje się hartowaną, kutą, utwardzoną powierzchniowo stal. Warto postawić na urządzenie wyposażone w system gwarantujące płynne przenoszenie napędu w czasie pracy oraz złożenie ramion, bez obaw o uszkodzenie.

Zbliżoną do przetrząsarki maszyną rolniczą jest zgrabiarka. Służy ona do mechanicznego zagrabiania siana. Podgrabia ona i zgrabia suchą trawę w tak zwane wałki, co ma na celu ułatwić jej późniejszą zbiórkę — czy to ręczną, czy mechaniczną. Wspomniane powyżej zgrabianie to jedna z czynności składających się na proces zbioru siana. Poza nią, do czynienia możemy mieć także z koszeniem, przetrząsaniem oraz prasowaniem. Zgrabianie dzieli się na dwa rodzaje: konne oraz przystosowane do współpracy z ciągnikiem rolniczym — na kołach lub montowane do ciągnika przy pomocy trójpunktowego układu zawieszenia.

Warto wspomnieć tutaj także o maszynie rolniczej, jaką jest przetrząsarko zgrabiarka. Służy ona do przetrząsania skoszonych roślin suszonych na siano w warunkach polowych i zgrabiania suchego siana w podłużne wały. Poszczególne modele przętrząsarko zgrabiarek mogą się różnić od siebie między innymi konstrukcją. Do czynienia możemy mieć na przykład z polowymi, gdzie elementem roboczym są nienapędzające się koła o poziomej osi obrotu wraz z drutami przesuwającymi grabiony materiał oraz obracającymi się na skutek ruchu przetrząsarko zgrabiarki względem ziemi. Kolejnym z dostępnych rozwiązań są zgrabiarki karuzelowe. Elementem roboczym są tu 2 koła napędzane z ciągnika. Oś obrotu urządzenia ma kierunek zbliżony do pionowego. W trybie grabiarki, maszyna może formować wał na środku, pomiędzy kołami lub dwa — na zewnątrz. Na rynku spotkać można się również z przetrząsarko grabiarkami pasowymi, gdzie mechanizmem roboczym są sprężyny przytwierdzone do napędzanego pasa poruszająco się poziomo, skośnie do kierunku jazdy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przejrzenia naszej oferty części do przetrząsarki zgrabiarki do siana dzięki którym naprawisz samemu własną przetrząsarkę lub zgrabiarkę.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty z tej kategorii: 

[product id="1232, 1233, 1231, 1198, 1185, 2939, 1170, 1166, 1195, 1545, 1544, 1169"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl