Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Opryskiwacz rolniczy 0
Opryskiwacz rolniczy

Opryskiwanie jest jedną z najważniejszych metod ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami oraz sposobem na zwiększenie plonów oraz zminimalizowanie strat w gospodarstwie rolnym. Zabieg ten opiera się o podawanie środków chemicznych z wykorzystaniem urządzeń, takich jak między innymi opryskiwacz rolniczy. Co warto wiedzieć na jego temat?

Opryskiwacz rolniczy jest maszyną zapewniającą wydajne, sprawne wykonywanie czynności związanych z ochroną oraz nawożeniem roślin uprawianych na polach, takich jak buraki czy ziemniaki. Poszczególne modele urządzeń tego typu mogą się różnić od siebie między innymi pojemnością zbiornika oraz szerokością belki roboczej.

Opryskiwacz rolniczy to urządzenie hydrauliczne, którego działanie opiera się o wykorzystanie płynu tłoczonego ze zbiornika przy pomocy pompy. Następnie trafia on do rozpylacza lub grupy rozpylaczy, na skutek czego struga cieczy jest rozbijana na krople o wybranej średnicy. Na koniec, kierowane są one w określone miejsce — czy to na glebę, czy na roślinę.

Bardzo ważnym elementem każdego opryskiwacza rolniczego jest znajdujące się w zbiorniku mieszadło odpowiadające za mieszanie koncentratu nawozu z wodą i innymi substancjami. Ma ono za zadanie także przeciwdziałać rozwarstwieniu się cieczy lub jej osadzeniu na dnie zbiornika. Wpływ na funkcjonowanie pracy opryskiwacza rolniczego mają również filtry oczyszczające ciecz, która przepływa przez pompę oraz zawór rozdzielaczy. W ten właśnie sposób redukują one ryzyko zapchania dyszy opryskiwacza zanieczyszczeniami, co mogłoby skutecznie uniemożliwić opryskiwanie.

Dostępne na rynku opryskiwacze rolnicze dzielą się od siebie między innymi sposobem zastosowania. Wyróżnia się tu maszyny:

  • Polowe — służą one do nawożenia i oprysku roślin uprawnych na polach, takich jak ziemniaki, buraki oraz zboża.
  • Sadownicze — urządzenia te wykorzystuje się do nawożenia oraz oprysku drzew i krzewów owocowych. Ich cechą charakterystyczną jest pionowa szczelina wylotowa umożliwiająca rolnikowi dotarcie ze środkiem ochrony do najwyższych partii drzew.
  • Ogrodnicze — przeznaczone są one do opryskiwania roślin ogrodowych. Wyróżnia się tu urządzenia ręczne oraz zasilane akumulatorami.
  • Specjalistyczne — wykonuje się je na indywidualne zamówienie i wykorzystuje w sytuacjach, w których standardowe maszyny nie znajdują zastosowania.

Jeżeli chodzi o sposób montażu opryskiwacza rolniczego do maszyny, do czynienia możemy mieć z urządzeniami:

  • Ciągnionymi — zaczepia się je na ciągniku. W czasie jazdy opierają się one częściowo na własnej osi.
  • Zawieszone — zalicza się je do kategorii maszyn zawieszanych na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika.
  • Samojezdne — opryskiwacze będące jednocześnie pojazdami. Bardzo często są one wykorzystywane przez wyspecjalizowane gospodarstwa rolne.

Wybierając opryskiwacz rolniczy, pod uwagę należy wziąć między innymi stan techniczny maszyny, jej wyposażenie oraz pojemność beczki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przejrzenia naszej oferty części do opryskiwacza dzięki którym naprawisz samemu własny opryskiwacz.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty z tej kategorii: 

[product id="1147, 1120, 1051, 1223, 1138, 1225, 1104, 1144, 1041, 3227, 3045, 1704"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl