Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Obsypnik do ziemniaków 0
Obsypnik do ziemniaków

Aby móc w sposób efektywny uprawiać warzywa, jakimi są ziemniaki, należy się zaopatrzyć w odpowiednie maszyny. Jedną z nich jest obsypnik do ziemniaków. Do czego służy takie urządzenie? Jak jest zbudowane?

Obsypnik (inaczej obredlacz) jest narzędziem rolnym używanym do upraw międzyrzędowych roślin rosnących w redlinach. Jedną z jego odmian jest obsypnik ciągnikowy, zwany także pielnikiem. To wielofunkcyjne urządzenie pielęgnacyjne służące do uprawy roślin. Znajduje ono zastosowanie głównie podczas zabiegów odchwaszczania, obredlania rzędów oraz spulchniania międzyrzędzi roślin, takich jak: ziemniaki, kukurydza, buraki, fasola, pomidory, sałata, truskawki, słonecznik czy tytoń.

Obsypnik do ziemniaków znajduje się na wyposażeniu niemalże każdego gospodarstwa rolnego. Trudno się temu dziwić — korzystanie z niego niesie za sobą cały szereg korzyści. Obsypnik jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym, które umożliwia wykonywanie wielu różnych czynności. Gwarantuje on szybką, wysoce efektywną pracę. Obsypnik można z powodzeniem połączyć z przyczepą, dzięki czemu będzie się on przemieszczał. Znajduje on zastosowanie zarówno w dużych, jak i małych gospodarstwach rolnych.

Dlaczego obsypywanie ziemniaków jest tak ważne? Pozwala ono na nagarnianie ziemi na dolne części łodyg i system korzeniowy warzyw. Obsypywanie umożliwia także spulchnianie ziemi, dzięki czemu rozwijające się bulwy skutecznie otrzymują niezbędny im tlen. Omawiany zabieg pozwala również pozbyć się chwastów.

Aby móc przeprowadzać zabieg, jakim jest obsypywanie ziemniaków, należy się zaopatrzyć w dodatkowy element, jakim jest radełko. Pozwala ono bowiem równocześnie spulchniać oraz nagarniać glebę. Dostępne na rynku obsypniki pozwalają obsypywać ziemniaki na różne sposoby. Wszystko zależy tu od rodzaju korpusu. Do wyboru mamy ich wersję skrzydełkową oraz talerzową. Korpus pierwszego typu ma kształt trójkąta z zawiniętymi do góry brzegami (jest to tak zwana redlica, którą ustawia się w zależności od kąta oraz głębokości zagłębienia). Jeżeli chodzi natomiast o korpus talerzowy, posiada on specjalną oś, na której są zamontowane talerze mające za zadanie rozbijać grudy ziemi, którą naganiają następnie na łodygi ziemniaków.

By obsypywanie ziemniaków było skuteczne, należy je przeprowadzać w odpowiednim terminie. Zabieg ten najczęściej przebiega w trzech etapach. Pierwszy z nich następuje w momencie, w którym rośliny osiągają wysokość na poziomie 17 — 20 centymetrów. Najczęściej ma to miejsce na przełomie maja oraz czerwca. Następny etap odbywa się 7 — 14 dni później, kiedy łodygi mają wysokość 20 — 25 centymetrów. Co do trzeciego, jego termin jest uzależniony od panujących w danym momencie warunków atmosferycznych.

Gdzie zaopatrzyć się w obsypnik do ziemniaków? Istnieje wiele sklepów internetowych mających w swojej ofercie tego typu sprzęt rolniczy. Dodatkowo, zaopatrzyć można się tam także we wszystkie niezbędne zamienne części do obsypnika do ziemniaków.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty z tej kategorii: 

[product id="1234, 1236, 1237, 1255, 2258, 2259, 3303"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl