Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Kosiarka rotacyjna 0
Kosiarka rotacyjna

Kosiarka rotacyjna to maszyna rolnicza, która służy do koszenia traw oraz roślin zielonych. Ze względu na przeznaczenie, wyróżnia się modele rolnicze, trawnikowe oraz wysięgnikowe. Kosiarki dzieli się także ze względu na sposób działania. Do czynienia możemy mieć z urządzeniami listwowo — palcowymi oraz rotacyjnymi. Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich.

Kosiarka jest maszyną, bez której nie obędzie się żadne gospodarstwo rolne. Pozwala ona na szybkie i komfortowe koszenie traw oraz roślin zielonych, z zachowaniem dobrej jakości cięcia. Dużą popularnością wśród rolników cieszą się kosiarki rotacyjne. Czym charakteryzują się te urządzenia? Jakie są ich zalety? Z jakiego rodzaju urządzeniami tego typu możemy mieć do czynienia?

Cechą charakterystyczną kosiarki rotacyjnej jest obecność bardzo ostrych noży obracających się wokół własnej osi. Koszenie odbywa się szybko, a roślina nie jest tu miażdżona lecz precyzyjnie cięta. Rotacyjna kosiarka wymaga nieco więcej mocy niż żyłkowa lub listowa i występuje najczęściej w wersji spalinowej. Składa się ona z kilku ruchomych ostrzy. Odgrywa to szczególnie istotną rolę podczas koszenia wymagających terenów obfitujących w gałęzie, kamienie czy śmieci. Kosiarka rotacyjna wymaga wydajnego, sprawnego silnika o dużej mocy. Wybierając sprzęt służący do koszenia trudnych powierzchni obrośniętych wysoką trawą, szczególną uwagę należy zwrócić na parametry, takie jak rozruch oraz napęd. Pierwszy z nich powinien być sprawny, drugi — solidny. Jeżeli chodzi o silnik w kosiarce rotacyjnej, może być on dwu — lub czterosuwowy.

Jakie zalety mają kosiarki rotacyjne? Pierwszą z nich jest łatwość cięcia w trudnym terenie. Kosiarki tego typu posiadają ruchome, ostre noże, które nie zgniatają trawy, a zamiast tego — precyzyjnie ją ucinają. Odgrywa to szczególnie istotną rolę w przypadku terenów pod drzewami, na łąkach oraz w sadach. Mniejsze modele kosiarek rotacyjnych znajdują zastosowanie w przydomowych ogrodach. Większe sprawdzają się natomiast w gospodarstwach rolniczych o dużej powierzchni. W momencie, w którym kosiarka rotacyjna natrafi na przeszkodzę, jej ostrza automatycznie chowają, skutecznie chroniąc sprzęt przed uszkodzeniem oraz osobę koszącą przed zranieniem. Gdy natomiast napotka ona na przykład kamień, nie wyłącza się, dzięki czemu nie wymaga ponownego uruchomienia. Tym, co wyróżnia kosiarkę rotacyjną jest także jej duża wydajność, wysoka moc i łatwa konstrukcja. Wszystko to sprawia, że jest ona wygodna w użytkowaniu i konserwacji. Warto wspomnieć tutaj rownież o jej dużych, mocnych kołach z charakterystycznym bieżnikiem przystosowanych do jazdy po zboczach i przeszkodach.

Kosiarki rotacyjne można podzielić na dyskowe oraz bębnowe. Pierwsze z nich charakteryzują się nieco mniejszą mocą. Pozwalają one na szybkie, precyzyjne koszenie terenu. Jeśli chodzi natomiast o kosiarki bębnowe, cechują się one dużymi gabarytami i wagą. Najlepiej sprawdzają się na wymagających terenach.

Zainteresowanych zapraszamy do przejrzenia naszej oferty części do kosiarki rotacyjnej dzięki którym samodzielnie naprawisz własną kosiarkę rotacyjną szybko i sprawnie.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty z tej kategorii: 

[product id="774, 3343, 1525, 765, 1481, 761, 772, 3399, 3344, 766, 1565, 773, 848, 1283, 1282"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl