Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Kombajn Bizon 0
Kombajn Bizon

Bizon to polski kombajn rolniczy, który służy do zbioru zbóż, kukurydzy, rzepaku, słonecznika oraz wielu innych roślin nasiennych. Był on produkowany przez Fabrykę Maszyn Żniwnych w Płocku w latach 1970 — 2004. Kombajny Bizon były eksportowane do dziesiątek krajów z całego świata, takich jak Czechosłowacja, Hiszpania, Iran, Irlandia, Grecja, Finlandia, Dania, Białoruś, Ukraina, Węgry, Włochy, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone.

Niesłabnącą popularność kombajnów Bizon to zasługa wydajnego, wytrzymałego silnika oraz powszechnej dostępności części zamiennych. Uznawane są one za jedne z najpopularniejszych maszyn w historii polskiej motoryzacji.

Jakie są godne uwagi modele kombajnów Bizon? Jednym z nich jest Z055 Bizon America. Kombajn ten został wyprodukowany w 1975 roku w ilości zaledwie około 20 sztuk i wyeksportowany do Skandynawii. Był on wyposażony w czujniki strat, rozkładaną hydraulicznie rurę wysypową, kabinę z przesuwnymi drzwiami, szerokie ogumienie oraz zbiornik ziarna mogący pomieścić 3 tony pszenicy.

Warto wspomnieć również o kombajnie Bizon Z056. Model ten służy do zbioru z pnia rzepaku, zbóż oraz części roślin strączkowych. Dzięki wykorzystaniu podbieracza pokosów, możliwy jest tutaj zbiór z wykorzystaniem metody dwufazowej. W kombajnie Bizon Z056 mogą zostać zastosowane różnego rodzaju adaptery, co pozwala używać go również do zbioru słonecznika, kukurydzy, trawy czy koniczyny. Dodatkowo, posiada on rozdrabniacz słomy.

Dużą popularnością wśród rolników cieszy się także kombajn zbożowy Z057. Służy on do zbioru zbóż oraz innych kultur nasiennych. Kombajn Bizon Z057 posiada nadbudowane na ramie młocarni 4 — rozsypowe urządzenie służące do odbioru ziarna na worki. Napełniane worki zsuwa się tutaj na pole za pomocą rynny. Sterowanie poszczególnymi mechanizmami urządzenia odbywa się za pośrednictwem dźwigni, która znajduje się na pomoście kierowcy. Za wysoki komfort pracy odpowiada tu regulowany, amortyzowany fotel operatora oraz koło kierownicy o nastawnym pochyleniu. Zespół żniwny jest hydraulicznie odciążony i w 100% sterowany w czasie biegu maszyny. Naganiacz o specjalnej konstrukcji listew jest napędzany przy pomocy bezstopniowej przekładni sterowanej hydraulicznie, co pozwala na dopasowanie obrotów do prędkości jazdy oraz warunków polowych.

Ostatni znany kombajn Bizon to Z058. Maszyna ta służy do zbioru zbóż, rzepaku, kukurydzy, ryżu, koniczyny oraz traw. Na przełomie 1999 i 2000 roku przeszła ona gruntowną modernizację, na skutek której wprowadzone zostały następujące rozwiązania konstrukcyjne: mechaniczny lub hydrauliczny napęd naganiacza, zespół żniwny o szerokości roboczej wynoszącej 4,2 metra, napęd zwrotny zespołu żniwnego, hydrauliczna otwierana i zamykana rura opróżniająca zbiornik ziarna oraz obciążona skrzynia biegów ze zwrotnicami przykołowymi. Tym, co wyróżnia ten model jest także szczelna, przestronna, dobrze wyciszona kabina. Nadmuchiwane powietrze jest tutaj oczyszczane przez filtr kabinowy powietrza.

Zapraszamy również do pobierania dla dzieci naszej kolorowanki z bizonem.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty z tej kategorii: 

[product id="988, 1730, 1251, 968, 1716, 1743, 1665, 1668, 977"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl