Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Drzewo tlenowe Oxytree - jakie ma właściwości i dlaczego warto je sadzić 0
Drzewo tlenowe Oxytree - jakie ma właściwości i dlaczego warto je sadzić

Drzewo tlenowe wzbudza wśród miłośników upraw wiele kontrowersji. Przez jednych nazywane jest „cudownym drzewem” z powodu dużej produkcji tlenu, inni natomiast uważają jego uprawę za nieopłacalną. Poznaj niezwykłe właściwości Oxytree, stworzonego dzięki metodzie in vitro przez hiszpańskich biotechnologów.

Drzewo tlenowe — jego wspaniałe właściwości i szerokie zastosowanie

Drzewo tlenowe (Oxytree) to hybryda wyhodowana przez hiszpańską firmę biotechnologiczną metodą in vitro. Jest połączeniem dwóch gatunków drzew, Paulowni Fortunea i Elongata. Zostało wyhodowane w celu szybkiej poprawy jakości powietrza i całego ekosystemu i nazwano go Paulownia Clon in Vitro 112.

Główną zaletą drzewa tlenowego jest duża zdolność przekształcania dwutlenku węgla w tlen, bowiem jest ona dziesięciokrotnie większa niż u innych gatunków drzew. Poza tą ważną dla środowiska naturalnego cechą drzewo tlenowe posiada jeszcze inne zalety:

  • szybki wzrost — po sześciu latach ma już 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia,
  • odrasta od pnia do 5 razy po wycince,
  • jego pień jest pozbawiony sęków i rośnie prosto,
  • jest mrozoodporne i łatwe w uprawie.

Drzewo tlenowe ma szerokie zastosowanie i można wykorzystać go w wielu branżach. Drewno z drzewa tlenowego to szybko pozyskiwany surowiec, który nadaje się na opał oraz do produkcji wyrobów stolarskich; płyt, mebli, a nawet desek surfingowych . Ponadto jest to drzewo miododajne, a jego liście nadają się na paszę dla zwierząt hodowlanych.

Jeżeli szukasz części zamiennych do maszyn rolniczych to dobrze trafiłeś. Wejdź i sprawdź nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do ciągników i maszyn rolniczych w bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Plantacje drzewa tlenowego

Zakładanie plantacji drzewa tlenowego staje się coraz bardziej popularne, także w naszym kraju. Ponieważ jego uprawa jest łatwa i wydajna, dzięki czemu można pozyskiwać dobrej jakości drewno w krótkim czasie. Drzewo to dobrze rośnie w słonecznym miejscu, gdzie gleba jest umiarkowanie wilgotna o zasadowym Ph. Radzi sobie także w gorszych warunkach zarówno z przejściową suszą, jak i mrozem. Drzewa sadzimy wiosną lub jesienią, a sadzonki regularnie podlewamy i kilka razy w roku nawozimy.

Drzewo tlenowe w ogrodzie

Jeśli chcesz, by w Twoim ogrodzie szybko urosło duże drzewo to wybierz oxytree. Wystarczy tylko kilka miesięcy, by cieszyć się cieniem trzymetrowego drzewa o rozłożystych liściach. Drzewo tlenowe ozdobi nasz ogród, gdyż pięknie kwitnie białofioletowymi kwiatami.

Gdzie kupić sadzonki i ile kosztuje drzewo tlenowe

Jedyną wadą w uprawie drzewa tlenowego jest fakt, że trudno je samodzielnie rozmnożyć, dlatego należy się nastawić na zakup wszystkich potrzebnych sadzonek. Popularność drzewa tlenowego sprawiła, że jego sadzonki są dostępne na wielu portalach internetowych. Warto jednak oprzeć się tanim ofertom na chińskich aukcjach i zakupić sadzonki drzewa tlenowego u sprzedawców posiadających certyfikat producenta. Cena sadzonki z certyfikatem oscyluje w przedziale 20 - 40 zł za sztukę. Bez względu na to, czy myślisz o założeniu plantacji drzewa tlenowego, czy też chcesz mieć kilka drzew w ogrodzie warto rozważyć uprawę tego gatunku. Z pewnością drzewo tlenowe to duży i interesujący w świecie botaniki sukces naukowców.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl