Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Ciągniki rolnicze marki Zetor 0
Ciągniki rolnicze Zetor

Szukając wysokiej jakości, niezawodnego ciągnika rolniczego o znakomitych parametrach i przystępnej cenie, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą czeskiej marki Zetor. Jaka jest jej historia? Jakiego rodzaju maszyny rolnicze można znaleźć w jej ofercie?

Zetor Tractors a.s. to czeski producent ciągników rolniczych, który jest członkiem słowackiego HTC Investments. Marka ta była pionierem różnego rodzaju innowacji. Wprowadziła ona jeden z pierwszych na świecie systemów hydraulicznych — Zetormatic. Była to również pierwsza na świecie firma, której udało się wyprodukować w pełni zintegrowaną kabinę bezpieczną zamontowaną na silentbblockach. Poszczególne wersje ciągników Zetor były montowane w różnych krajach z całego świata, takich jak Indie, Urugwaj, Birma czy Argentyna.

W 1946 roku, Zbrojovka Brno zaprezentowała prototyp ciągnika rolniczego Zetor 25. Jego nazwa powstała przez połączenie pierwszej litery nazwy fabryki Zbrojovka oraz ostatnich liter słowa traktor. W 1952 roku produkcja ciągników przeniosła się do hal produkcyjnych Zakładów Precyzyjnego Przemysłu Maszynowego Brno — Liszeń. Ważnym rokiem w historii firmy był 1970, kiedy to w Iskanderyiah powstała Montownia. W przeciągu 20 lat udało się tam zmontować ponad 80 000 ciągników pod marką Antar. Fabryka została zniszczona w czasie wojny w Zatoce Perskiej. W 1972 roku w Indiach rozpoczęła się licencyjna produkcja ciągników URI. Tworzone były one pod nazwą HMT. Za sprzedaż ciągników na rynkach zachodnich odpowiadała firma PZO Motokov. W 1993 roku w ramach współpracy między przedsiębiorstwami Zetot oraz John Deere rozpoczęła się sprzedaż ciągników UR I model 92 oraz UR III. Znaczącej poprawie uległa wówczas zarówno obsługa klienta, jak i logistyka, zarządzanie jakością oraz dostawa części zamiennych. W 1995 roku w Kaliszu powstała spółka Moto — Zetor Polska, która zleciła montaż Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Kalisz 3600 sztuk ciągników Zetor. 2 lata później została podpisana umowa z brazylijską firmą Agrale w celu kooperacji oraz licencyjnej produkcji ciągników w Brazylii. W 2013 rozpoczęła się natomiast współpraca z Alo AB, w ramach której szwedzka firma rozpoczęła produkcję ładowaczy czołowych serii Zetor System ZC, Zetor System ZL, Zetor System ZQ oraz Zetor System ZX.

Aktualnie ciągniki marki Zetor są eksportowane do ponad 90 krajów z całego świata. Ich produkcja przekroczyła w ostatnim czasie 1 300 000 sztuk. Zasługą tego są między innymi przystępne ceny maszyn. To jednak nie jedyna ich zaleta. Ciągniki rolnicze czeskiej firmy to nowoczesne konstrukcje gwarantujące pełen komfort użytkowania. Są one niezwykle uniwersalne i znajdują zastosowanie zarówno w małych, jak i średnich oraz większych gospodarstwach. Tym, co je wyróżnia są także niskie koszty eksploatacji, wytrzymałość oraz efektywność. Godne polecenia są w szczególności modele, takie jak Proxima, Forterra, Crystal czy Major.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przejrzenia naszej oferty części do Zetora.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty z tej kategorii: 

[product id="653, 736, 475, 606, 2286, 1860, 278, 743, 279"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl