Skontaktuj się z nami!

Chcesz spytać o dostępność części lub dokładną specyfikację napisz do nas!

Skontaktuj się!
Producenci
Siewnik Poznaniak - zalety, budowa i dane techniczne, wyposażenie. 0
Siewnik Poznaniak

Poznaniak to popularny siewnik mechaniczny do zbóż, który na rynku dostępny jest od lat sześćdziesiątych. W ostatnim czasie przeszedł on gruntowną modernizację. Jakie są cechy charakterystyczne siewnika Poznaniak? Jakie zalety ma ten pojazd?

Siewnik Poznaniak jest dostępny w 3 różnych szerokościach roboczych: 2,5 metra (pojemność skrzyni 330 dm3), 2,7 metra (pojemność skrzyni 370 dm3) oraz 3 metry (pojemność skrzyni 420 lub 500 dm3).

Zalety siewnika Poznaniaka

Dlaczego warto zdecydować się na zakup siewnika Poznaniak? Jedną z jego głównych zalet jest niska masa własna. Parametr ten odgrywa szczególnie istotną rolę wówczas, gdy siewnik jest agregowany wraz z agregatem zawieszanym. Niewielka masa pozwala pracować z nieco mniejszymi ciągnikami. Dotyczy to zarówno mocy, jak i siły udźwigu, masy własnej ciągnika czy obciążenia przedniego.

Redlice w „Poznaniaku” znajdują się w 2 rzędach. Głębokość siewu można tu regulować w zakresie od 0 do 7 centymetrów. Duży rozstaw pomiędzy pierwszym i drugim rzędem stanowi gwarancję bezproblemowej pracy w sytuacji, w której na polu zalegają resztki pożniwne. Do wyboru są modele z redlicami stopkowymi, dwutalerzowymi typu „V” oraz dwutalerzowymi typu „V-Tech”. Ostatnia z nich może zostać dodatkowo wyposażona w kółko kopiująco — dogniatające. Gwarantuje ono, że ziarno będzie położone na takiej samej głębokości nawet na polach wschodnich, a wschody roślin będą szybkie i wyrównane. Maksymalny docisk wspomnianych redlic wynosi 25 kilogramów. Może być on regulowany indywidualnie lub centralnie, przy pomocy obrotowej belki. Redlice V-Tech posiadają specjalne łożyskowanie odporne na pracę w trudnych warunkach.

Budowa siewnika Poznaniaka

Czym jeszcze charakteryzuje się siewnik Poznaniak? Posiada on bezstopniową skrzynię przekładniową z żeliwną obudową. Mocowanie tam elementów przekładni przyczynia się do wzrostu jej dokładności działania oraz wydłużenia żywotności, a w efekcie — do wzrostu dokładności utrzymywania normy wysiewu.

Jak zbudowany jest siewnik Poznaniak? Posiada on ramę nośną z kołami jezdnymi 165/70 R14 wraz z protektorem rolniczym, do której mocowana jest skrzynia załadunkowa z aparatami wysiewającym oraz redlice siewne. Rama nośna siewnika jest lekka, stabilna oraz wytrzymała. Posiada ruchomą belkę zaczepową ułatwiającą agregowanie pojazdu. Znajdująca się tu skrzynia nasienna składa się z 4 elementów: 2 ścian bocznych, giętego wieka skrzyni i głównej części skrzyni, do której przymocowane są aparaty.

Wyposażenie dodatkowe siewnika Poznaniaka

Siewnik Poznaniak może zostać wyposażony w szereg elementów dodatkowych, takich jak chociażby sterownik Starter Reed czy komputer Pilot Seed. Jeżeli chodzi o pierwszy z elementów, służy on do automatycznego zliczania przejazdów i zamykania oraz otwierania ścieżek technologicznych pod przejazdy rozsiewaczem lub opryskiwaczem. Komputer Pilot Seed posiada natomiast szereg praktycznych funkcji dodatkowych, takich jak sumaryczny oraz dzienny licznik hektarów, sygnalizacja czasu pracy, minimalnego poziomu nasion w skrzyni, wydajności pracy, awarii czujników czy prędkości jazdy.

Sklep rolniczy Agrel posiada w swojej ofercie części do siewnika Poznaniak. Zapraszamy do zakupów.

Zobacz także nasz sklep rolniczy z pełną ofertą części do maszyn rolniczych.

Sprawdź nasze produkty: 

[product id="958, 990, 952, 954, 731, 964"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl